Náš tým

 Katka Martínková

Prezidentka, projektová koordinátorka, trenérka

DSC_9317xJsem jednou z hrdých „matek zakladatelek“ Brno Connected, starám se o to, aby organizace fungovala a rostla a často vystupuju taky jako projektová koordinátorka a trenérka. Baví mě lidi, smysluplnost, osobnostní rozvoj, hravost a kreativita. Věřím v sílu lidského potenciálu a v to, že každý může dokázat všechno, co si přeje.

Mám za sebou spoustu let v neformální pedagogice, pracovala jsem s dětmi, dospívajícími i mladými dospělými, na lokální úrovni a v poslední době se přeorientovala na mezinárodní projekty. Strávila jsem rok jako EVS dobrovolník v Záhřebu, nadchla se pro mezinárodní tréninky a osobnostní rozvoj a tak mi dává smysl v tom pokračovat v Čechách.

Kromě Brno Connected pracuju v Impact Hub Brno jako hostitelka a pečuju tam o komunitu. Hodně mluvím, učím se naslouchat, ráda cestuju a fotím, nikdy neodolám čokoládě a baterky dobíjím v horách. Taky ráda běhám, lyžuju a jezdím na kole, tancuju, hraju si nebo čtu.

 

Marija Wazi (Nobilisová)

Vice-prezidentka, projektová koordinátorka, trenérka

DSC_9301xxBrno Connected je pro mě záchytným bodem v České republice a prostorem pro skloubení vlastních snů s potřebami okolí. V rámci této organizace se po hlavě pouštím se do projektů s mládeží, vedu seberozvojové tréninky zde i v zahraničí a sním o velké kupě lidí, pro které se naše neziskovka stane inspirujícím zázemím a spojkou s podobnými dobrodruhy z celého světa.

V akademickém světě jsem doktorandka Sociální politiky a práce na Fakultě sociálních studií MU, jinak vedu soft-skills kurzy, jako rodilá Ukrajinka předsedám Ukrajinské iniciativě jižní Moravy, se kterou podnikáme spoustu kulturních a humanitárních kroků. Mám za sebou rok vedení sebezkušenostních tréninků v Holandsku a rok řízení neziskovky v Rumunsku, rozvíjela jsem se i skrze žurnalistiku, kavárny, nízkoprahy, práci s drogově závislými nebo manželské poradenství. U toho všeho mě nejvíc inspirují neuvěřitelné posuny k lepším „já“, kterých jsou lidé schopni, a síla sdílení a důvěry.

 

Šárka Martínková

EVS koordinátorka, PR, co-trenérka

DSC_9306xxJsem služebně nejmladším článkem z celku. Do Brno Connected jsem naskočila coby namotivovaná koordinátorka EVS, PRistka a co-trenérka. Čerpám inspiraci a využívám zkušenosti z mé dlouhodobé EVS v Holandsku (mateřská základna Synergy), z dlouholetého organizování zážitkových akcí pro dospívající a dospělé, a dobrovolničení po světě.

Baví mě dělat věci, co dávají smysl a mají vliv na pozitivní změnu – a to v Brno Connected platí každopádně. Neformální vzdělávání dává přirozený prostor k seberealizaci a uplatnění plného potenciálu, jak organizátorům, tak účastníkům. Již roky mě nadchává být toho součástí a spojovat energii, sny a zkušenosti v inspirativní prostředí.

Srdcem, tělem i duší jsem nomád, cestovatel, dobrodruh a taky dobrovolník, skrze což se neustále rozvíjím a poznávám. Miluju hory a outdoor, focení, kávu na terase, smát se s kamarádama, běhat po lesích, tancovat,… Jednoduchost.

 

Vojtěch Žák

Síťový mág, facilitátor, storyteller

javojtazakK Brno Connected jsem se přidal v roce 2016 s neutuchající chutí držet se blízko rozvojových projektů a „něco dělat“. Coby nejvíc technický člověk v týmu jsem nakonec dostal na starosti správu facebooku, webových stránek a jakoukoliv textařinu.

Sám jsem spisovatel na volné noze, markeťák a novinářský renegát. Ve volném čase píšu scénáře a provádím turisty po Brně.

 

Lenka Maruniaková

Spoluzakladatelka, co-trenérka

DSC_9285xx

Jsem jedna ze zakladatelek Brno Connected. V současnosti žiju v zahraničí, nejsem proto plně aktivním členem organizace, zatím se ale zvládám pravidelně zapojovat do našich Basic Synergy tréninků jako co-trenér. BS trénink byl pro mě jedna ze zlomových zkušeností v životě a jsem ráda, že se teď rozrůstá Synergy základna i u nás v ČR.

Většinu svého dosavadního života jsem strávila studiem a pak i prací v oblasti vzdělávání a osobnostně-sociálního rozvoje lidí napříč různými věkovými a cílovými skupinami i prostředími (NNO, firemní, školní, akademické). Mám vystudovanou bakalářskou sociální práci, magisterskou psychologii, tři roky doktorátu v psychologii, základní tříletou část psychoterapeutického výcviku v biosyntéze a další výcviky a kurzy zaměřené vesměs na práci s lidmi v různých životních situacích.

Od loňského léta si proto dávám něco jako Sabatikl (tzv. tvůrčí volno) na Maltě, kde svůj volný čas využívám k odpočinku, objevování nového i sebe sama. Jsem milovnicí kávy a dobrého jídla. Vedle vaření teď trávím čas taky meditováním a čtením – a ano „Jíst, meditovat, milovat“ mi bylo velkou inspirací: )