CONNECTING ACROSS DIVERSITY, 17. – 26.3.2023, POLSKO

Chceš rozvíjet svoje komunikační dovednosti, schopnost lépe se napojit na sebe a druhé, empatizovat, naslouchat a hledat způsoby jak s druhými komunikovat jasným a nezraňujícím způsobem? Pracuješ s mladými lidmi, dostáváš se do konfliktních situací a hledáš přístupy a metody, které ti v tvé práci pomohou? Potom tě zveme na kurz nenásilné komunikace.

„Connecting Across Diversity“ je osmidenní tréninkový kurz pro pracovníky a pracovnice s mládeží, který nabízí základy teorie a praxe v nenásilné komunikaci. Cílem kurzu je rozvíjet kompetence těch, kteří se dostávají do náročných komunikačních situací a chtějí hledat cesty k porozumění, důvěře a vzájemnému pochopení v rámci cílových skupin, které se mohou jednoduše radikalizovat a názorově vyhraňovat.

Nenásilná komunikace (NVC) je přístup, kterou vytvořil v 60. letech Marshall Rosenberg a aktuálně se vyučuje a praktikuje po celém světě. NVC pracuje s hledáním cest k pochopení potřeb všech zúčastněných a budování empatie a porozumění napříč různými skupinami a názory.

Během tohoto kurzu se budeš učit a rozvíjet:

 • co je nenásilná komunikace a její základní předpoklady
 • napojení se na sebe sama, rozpoznání a pojmenovávání svých vlastních pocitů a potřeb
 • empatii k druhým (a k jejich potřebám a pocitům)
 • schopnost srozumitelně a jasně komunikovat své prožívání
 • formulování jasných proseb
 • vedení konstruktivních diskuzí s druhými lidmi a hledání pochopení toho, odkud pochází jejich názory

Kurz je určený pro účastníky a účastnice z neziskového sektoru – pracující s mládeží, sociální pracovníky a pracovnice, dobrovolníky a dobrovolnice, lektory a lektorky,.. z ČR, Itálie, Portugalska, Turecka, Maďarska, Bulharska, Chorvatska, Polska a Španělska.

Tento trénink je pro tebe pokud:

 • je ti 18+ let
 • pracuješ s mladými lidmi – v neziskovce či jiné organizaci, jako pracovník*ce s mládeží, lektor*ka, mentor*ka, dobrovolník*ce,..
 • ve své práci se dostáváš do náročných komunikačních situací a hledáš cesty, jak tyto situace lépe zvládat
 • jsi připraven*a se zúčastnit celého tréninku od začátku do konce, včetně projektových follow up aktivit, a v procesu podpořit i další účastníky a účastnice
 • ovládáš angličtinu na komunikační úrovni

LEKTORUJÍCÍ: Adam Čajka, Katka Martínková

DATUM PROJEKTU: 17. – 26.3.2023

DEADLINE PRO PŘIHLAŠOVÁNÍ: Účastníci*e jsou vybíráni průběžně, podle relevantnosti a kvality přihlášek. Jestli jsi vybraný*á se dozvíš do dvou týdnů od vyplnění přihlášky.

LOKALITA: Wydminy, Polsko

ÚČASTNICKÝ PŘÍSPĚVEK: 50 EUR

ADMINISTRAČNÍ PŘÍSPĚVEK: 300 KČ

(příspěvek platí vybraní účastníci*e po potvrzení účasti a jde na podporu naší činnosti a administrativy, kterou kolem projektů děláme)

Projekt je hrazený z grantu programu Erasmus+, což znamená, že strava, ubytování, program, materiály a cestovné do výše 120 EUR pro účastník*ce z ČR je pokryto (detaily v infopacku).

Více informací: Infopack

Přihláška: klikni sem

Pokud máš jakékoliv dotazy, napiš nám, jsme tu pro vás na brnoconnected@gmail.com. 

Financováno z programu Evropské unie Erasmus+.