Catch Your Moment, červenec 2021

Opět ve Víru Kolektivního Snění aneb Můj Catch Your Moment 2021.

Inspirující setkání s improvizací a divadlem v druhém největším městě Bulharska. Plovdiv nás přivítal parným letním objetím a s typicky jižanskou pohostinností. Snoubí se v něm starověká historie s romantickými i moderními prvky architektury, významný projekt European Capital of Culture Plovdiv 2019 pak upozorňuje na současné trendy v kultuře a umění (let’s create #together).

Číst dále…

Moja ESC skúsenosť

Taliansko. Krajina prekrásnej architektúry, mocných umeleckých dejín, rozliehajúcej sa vône cestovín na každom rohu či hlasného talianskeho smiechu. Krajina plná života so srdcom na dlani. Pobyt v Taliansku ma celkom zmenil. Pomohol mi zmeniť sa na lepšieho človeka. Zmenil môj pohľad na ľudí, svet, ale hlavne na seba samú. Naučila som sa uchopiť svoju vlastnú identitu. Každý deň ma učil byť nebojácnejšou, láskavejšou, menej sebeckou osobou. Strávila som pol roka v talianskej Bologni. Tu som pracovala s mentálne postihnutými ľuďmi v jednom z centier Sv. Kláry.

Číst dále…

3-2020 Take the Lead

Kdo chce dokázat vést lidi, musí nejprve dokázat vést sám sebe. V tom spočívala pravá podstata kurzu Take the Lead. Během čtyř dnů jsme rozebrali a zpochybnili své vlastní myšlenky a chování, nevědomky řídící naše životy, a s pomocí aktivit a sdílení si vybudovali nové chápání svého jednání a myšlení, svých vnitřních procesů. Díky metodě basic Synergy a skvělým lektorkám jsme dostali příležitost podívat se na naše předpoklady, automatické reakce, zvyky, na vlastní jednání.

Číst dále…

STILLNESS IN MOTION, MALLORCA

Za sluncem, zklidněním, obnovením víry sama v sebe i v mocnosti, které nás přesahují. Zažít si krásu a lásku na vlastní kůži. Vědět, že se všechno děje v ten správný čas, na tom správném místě, s těmi správnými lidmi.

Když jsem ve čtvrtek 5. března 2020 odjížděla na desetidenní výměnu mládeže Stilness in Motion, věděla jsem, že to bude skvělé. Ale když jsme se z něj potom v pondělí 16. března 2020 vracela, věděla jsem, že mi to změnilo život.

Číst dále…

CODE COMMUNICATION, BULHARSKO, ÚNOR 2020

Na tréninkový kurz do bulharské Sofie s názvem Code Communication jsme vyráželi v poněkud krušných časech, neboť zrovna panovaly počáteční obavy z šířícího se koronaviru. Nedá se však říct, že by aktuální situace nějak poznamenala náš zážitek či narušila atmosféru naopak. Z žertování typu „on si kýchnul, teď to máme všichni!“ se stal stmelovací prvek naší party, která stejně nakonec všechno přečkala ve zdraví. To ale asi trochu předbíhám. Co mě osobně, a myslím, že mohu mluvit i za zbytek naší české výpravy, na projektu lákalo nejvíce, byla možnost rozvinout své komunikační dovednosti, jak už napovídá samotný název projektu. Během 8 dní jsme se věnovali technikám jako jsou NLP (neuro lingvistické programování) nebo DISK.

Číst dále…