Moja ESC skúsenosť

Taliansko. Krajina prekrásnej architektúry, mocných umeleckých dejín, rozliehajúcej sa vône cestovín na každom rohu či hlasného talianskeho smiechu. Krajina plná života so srdcom na dlani. Pobyt v Taliansku ma celkom zmenil. Pomohol mi zmeniť sa na lepšieho človeka. Zmenil môj pohľad na ľudí, svet, ale hlavne na seba samú. Naučila som sa uchopiť svoju vlastnú identitu. Každý deň ma učil byť nebojácnejšou, láskavejšou, menej sebeckou osobou. Strávila som pol roka v talianskej Bologni. Tu som pracovala s mentálne postihnutými ľuďmi v jednom z centier Sv. Kláry.

Číst dále…

3-2020 Take the Lead

Kdo chce dokázat vést lidi, musí nejprve dokázat vést sám sebe. V tom spočívala pravá podstata kurzu Take the Lead. Během čtyř dnů jsme rozebrali a zpochybnili své vlastní myšlenky a chování, nevědomky řídící naše životy, a s pomocí aktivit a sdílení si vybudovali nové chápání svého jednání a myšlení, svých vnitřních procesů. Díky metodě basic Synergy a skvělým lektorkám jsme dostali příležitost podívat se na naše předpoklady, automatické reakce, zvyky, na vlastní jednání.

Číst dále…

STILLNESS IN MOTION, MALLORCA

Za sluncem, zklidněním, obnovením víry sama v sebe i v mocnosti, které nás přesahují. Zažít si krásu a lásku na vlastní kůži. Vědět, že se všechno děje v ten správný čas, na tom správném místě, s těmi správnými lidmi.

Když jsem ve čtvrtek 5. března 2020 odjížděla na desetidenní výměnu mládeže Stilness in Motion, věděla jsem, že to bude skvělé. Ale když jsme se z něj potom v pondělí 16. března 2020 vracela, věděla jsem, že mi to změnilo život.

Číst dále…

CODE COMMUNICATION, BULHARSKO, ÚNOR 2020

Na tréninkový kurz do bulharské Sofie s názvem Code Communication jsme vyráželi v poněkud krušných časech, neboť zrovna panovaly počáteční obavy z šířícího se koronaviru. Nedá se však říct, že by aktuální situace nějak poznamenala náš zážitek či narušila atmosféru naopak. Z žertování typu „on si kýchnul, teď to máme všichni!“ se stal stmelovací prvek naší party, která stejně nakonec všechno přečkala ve zdraví. To ale asi trochu předbíhám. Co mě osobně, a myslím, že mohu mluvit i za zbytek naší české výpravy, na projektu lákalo nejvíce, byla možnost rozvinout své komunikační dovednosti, jak už napovídá samotný název projektu. Během 8 dní jsme se věnovali technikám jako jsou NLP (neuro lingvistické programování) nebo DISK.

Číst dále…

How to Be the Change

Tréninkový kurz“ Be the Change“ shromáždil téměř 30 účastníků z 8 zemí a byl zaměřen na pomoc pracovníkům s mládeží snadněji identifikovat různé stereotypy, koncepty a vzorce, které je ovlivňují.

Ahoj! Jmenuji se Petra a je mi 26. Od doby co jsem objevila možnosti programu Erasmus +, byla jsem již v mnoha zemích a účastnila se projektů na témata od jazykových bariér až po udržitelný rozvoj.

Číst dále…