Náš tým

Tereza Krausová

Prezidentka, projektová koordinátorka

Potom, co mě Brno Connected vyslalo na nezapomenutelnou seberozvojovou výměnu mládeže, jsem se začala zajímat, kdo mi něco tak báječného zprostředkoval. Čím více jsem se o organizaci dozvídala, tím jsem byla nadšenější. Nadšení jsem mohla plně chytit za pačesy v únoru 2020, kdy mě Brno Connected přivítalo mezi své dobrovolníky. Pracovalo se nám spolu natolik dobře, že se zakladatelka Katka rozhodla svěřit mi chod organizace. Nyní se zaučuji ve všem, co prezidentka Brno Connected obstarává.

Neformálnímu vzdělávání se se zápalem věnuji už od střední školy. Baví mě spoluvytvářet prostor, ve kterém mohou lidé poznávat sebe a svět z nových úhlů, zkoušet si věci, na které běžně není čas, a dovolit si u toho třeba i vypadat trochu „divně“. Při studiu psychologie jsem využila možnost zúčastnit se Letní Trenérské Školy a dostala jsem tak do rukou skvělé nástroje k tomu, jak workshopy vést. Momentálně si nejvíce užívám předávání zkušeností s mindfulness, meditací v pohybu a prohlubováním well-beingu.

Převážně mentální práci, která naplňuje mé dny, si dokážu užívat díky radostem, jako je pečení, tančení a psaní, které nenechají další aspekty mého bytí zakrnět. Důležité je pro mě také být obklopena přírodou a vědět, že se mým dvoum králičím klukům daří dobře.

Katka Martínková

Spoluzakladatelka, lektorka

Jsem jednou z hrdých „matek zakladatelek“ Brno Connected, do jara 2021 jsem organizaci vedla jako prezidentka. Aktuálně se přesouvám do pozadí a podporuju novou energii a nové lidi v Brno Connected. Designuju a lektoruju naše projekty a tvořím spolupráce s dalšími organizacemi.  Baví mě lidi, smysluplnost, osobnostní rozvoj, hravost a kreativita. Věřím v sílu lidského potenciálu a v to, že každý může dokázat všechno, co si přeje.

Mám za sebou spoustu let v neformální pedagogice, pracovala jsem s dětmi, dospívajícími i mladými dospělými, na lokální  i mezinárodní úrovni. Skrze svou práci podporuji jednotlivce v cestě za radostí, spokojeností a naplněním. Dělám to skrz lektorování workshopů a programů, facilitaci a koučování.

V lektorování i koučování čerpám z metod jako jsou poradních kruhy (Way of Council), Nenásilná komunikace, Art of Hosting. Taky stavím na dvouletém výcviku Systemické supervize a koučování a neustále se dál vzdělávám.

Hodně mluvím, učím se naslouchat, ráda cestuju a fotím, nikdy neodolám čokoládě a baterky dobíjím v horách. Taky ráda běhám, lyžuju a jezdím na kole, tancuju, hraju si nebo čtu.

Více o mně: LinkedIn, web

Marija Wazi 

Spoluzakladatelka, lektorka

Brno Connected je pro mě záchytným bodem v České republice a prostorem pro skloubení vlastních snů s potřebami okolí. V rámci této organizace se po hlavě pouštím se do projektů s mládeží, vedu seberozvojové tréninky zde i v zahraničí a sním o velké kupě lidí, pro které se naše neziskovka stane inspirujícím zázemím a spojkou s podobnými dobrodruhy z celého světa.

V akademickém světě mám doktorát ze Sociální politiky a práce na Fakultě sociálních studií MU. Jinak vedu soft-skills kurzy, jako rodilá Ukrajinka jsem založila Ukrajinskou iniciativu jižní Moravy a aktuálně se realizuji v organizaci Narana, zaměřující se na témata zero waste a klimatickou proaktivitu. 

Mám za sebou rok vedení sebezkušenostních tréninků v Holandsku a rok řízení neziskovky v Rumunsku, rozvíjela jsem se i skrze žurnalistiku, kavárny, nízkoprahy, práci s drogově závislými nebo manželské poradenství. U toho všeho mě nejvíc inspirují neuvěřitelné posuny k lepším „já“, kterých jsou lidé schopni, a síla sdílení a důvěry.

 

Lenka Maruniaková

Spoluzakladatelka, lektorka

Jsem jednou z nadšených zakladatelek Brno Connected, stála jsem u úplného vzniku a rozbíhání organizace. Na začátku fungování jsem se zapojovala do našich projektů jako členka týmu a týmová supervizorka. 

Moje parketa je vzdělávání a rozvoj lidí a týmů. Pracovala jsem v nezisku, sociálních službách, školství i byznysu. Tři roky jsem žila na Maltě, kde jsme školila a koučovala firemní manažery. V mezičase jsem prošla základním výcvikem v biosyntéze, a krátkodobými výcviky a kurzy v NLP, koučování, PRISM Brain Mapping tool. Zajímá mě, kde co, hlavně jak věci a lidi fungují, takže se pořád sama něco učím. Co mi dává drive v životě je vytvářet a podporovat projekty, které přispívají k propojování lidí – jak mezi sebou tak se sebou samými. Moje životní motto, které jsem si propůjčila od Nelsona Mandely je „It always seems impossible until it´s done“ a věřím, že věci prostě jdou, i když se zdají nereálné.

Ráda si vychutnávám jídlo, dobré kafe, a každodenní obyčejné momenty 🙂 Svým kreativním tendencím dávám průchod skrz malování a neveřejná pěvecká vystoupení ve sprše.

Více o mně: LinkedIn