„Creativity Pass“ – Hungary

30571358_10156234169259049_5745972553290088448_nAlexandra vyrazila do Maďarska na projekt Creativity Pass. Tak co myslíte – vrátila se zpátky kreativnější? 

„Jak už naznačuje sám nadpis článku měla jsem tu čest odcestovat do Maďarska, kde jsem strávila 10 dní v krásné Budapešti a v klidné vesničce Alsótold. To všechno hlavně díky projektu Erasmus+ a organizaci ReCreativity.“

Hlavní náplní projektu Creativity Pass bylo zaměření se na kresbu, divadelní improvizaci, na využití recyklovatelného materiálu k dalšímu užitečnému použití, na rozvoj sociálního podnikání a ke zdokonalení verbální i neverbální komunikace.

Tohoto projektu se zúčastnilo 23 lidí z různých zemí: Itálie, Španělska, Venezuely, Bulharska, Kolumbie, Řecka, Francie, Rumunska, Maďarska, Jordánska a Česka.

Jaké to je být jedinou Češkou v projektu
Podle mě je to výhoda a výzva, hlavně co se týká angličtiny. Nemáte příležitost mluvit ve svém rodném jazyce a nutí vás to každou vteřinou používat angličtinu a díky tomu se v ní zdokonalovat – a co si budeme povídat – co je víc než praxe?!

DSC_0275Surprise

Dalo by se říct, že každý den byl takové malé/velké překvapení. Nikdy jsme přesně nevěděli, co v ten den budeme dělat, ale vždycky to bylo dokonalé a naprosto odlišné od předchozích dnů. Ať už se jednalo o hry na rozvoj neverbální i verbální komunikace, rozvoj osobnosti, představivosti nebo procvičování improvizace.


Den „D“

DSC_0573Naším největším překvapením z celého tréninkového kurzu bylo improvizované divadlo, které se konalo pro veřejnost v srdci Budapeště. Tady jsme si mohli naostro otestovat naše naučené dovednosti, které jsme hltali celé čtyři dny. Bylo to opravdu velkolepé a všichni jsme si to náramně užili. A když si to užívají herci – užívají si to i diváci! Připravili jsme si pro ně menší workshop s recyklovatelným materiálem, hry s improvizací, do kterých byli zapojováni a také písně, které jsme doprovázeli na improvizované hudební nástroje.

CREATIVITY PASS – Training course in Hungary from Smokinya on Vimeo.

DSC_0788Nestůj a pojď

Tento projekt mi dal hodně zejména v jazycích, motivaci, rozvoji představivosti, nových nápadů, osobní vyrovnanosti, posilnění sebevědomí, ale hlavně jsem poznala nové přátelé, kteří pro mě byli na 10 dní jako moje druhá rodina.

A když si teď vzpomínám, jak jsem ještě v Břeclavi při přestupu na vlak do Budapeště váhala, bála se, co mě čeká a rozhodovala se, jestli v cestě vůbec budu pokračovat nebo se vrátím – teď bych neváhala a jela bych znova! Protože až si na tohle někdy vzpomenu budu s radostí a s rychlým bušením srdce vzpomínat, jak jsem poprvé jela sama do Budapeště a jak jsem si to všechno skvěle užila.

 Alexandra Salamonová

Erasmus+     Financováno z programu Evropské unie Erasmus+.