DOBROVOLNICTVÍ V DUBLINU – PRÁCE S LIDMI BEZ DOMOVA, 1.9. 2019 – 31.8. 2020

Peter McVerry Trust je organizace, která pomáhá lidem bez domova, drogově závislým a sociálně znevýhodněným skupinám. Aktuálně hledá člověka, který na rok přidá do jejich řad a podpoří je v jejich fungování. 

Vyraž na rok na Smaragdový ostrov jako dobrovolník/dobrovolnice Evropských sborů solidarity a získej smyslupnou zkušenost v oblasti sociální práce. Od září 2019 do srpna 2020 v hlavním městě Irska, Dublinu. 

O ORGANIZACI:

Peter McVerry Trust je irská charitativní organizace, která se zaměřuje na prevenci bezdomovectví. Funguje už od roku 1983 a zajišťuje různé sociální a nízkoprahové služby, preventivní programy a praktickou podporu pro lidi bez domova, nebo ty, kterým tato situace hrozí. Pracují také s drogově závislými lidmi.

CO BUDEŠ DĚLAT?

Dobrovolníci budou cca 32 hodin /4 dny v týdnu pomáhat v různých službách a centrech organizace. Budete zapojení do pestré škály aktivit a činností, jako například:

  • kontakt s klienty, poskytování informací v rámci Youth Café
  • pomoc s praktickými činnosti – stravování, úklid, údržba prostor
  • program a podpora klientů – neformální aktivity, workshopy pro jejich rozvoj

Podrobný popis aktivit je v příloze.

CO Z TOHO MŮŽEŠ ZÍSKAT?

Dobrovolnictví je skvělá příležitost jak nasbírat zkušenosti v oblasti sociální práce, pod vedením zkušených pracovníků center. Tyto zkušenosti můžete zůročit ve své budoucí práci a může to být užitečnou pracovní zkušeností pro studenty a absolventy  sociální práce a dalších pomáhajících oborů, kteří se chtějí sociální práci dále věnovat.

PRO KOHO JE PROJEKT URČEN?

Nabízíme místo jednomu dobrovolníkovi/dobrovolnici ve věku 18–30 let, který/á:

  • ovládá angličtinu (mluvenou i psanou);
  • zajímá se o osobní rozvoj sebe i druhých;
  • chce se profesionálně rozvíjet v oblasti sociální péče;
  • je schopný/á pracovat v týmu;
  • je schopný/á učit druhé, nebojí se interakcí a proaktivně vyhledává kontakt s klienty;
  • zajímá se o problematiku bezdomovectví;
  • má zájem vytvořit miniprojekty, jimiž zaujmou klienty organizace Peter McVerry Trust

Projekt je hrazený z grantu programu Evropských sborů solidarity, což znamená, že máš proplacenou cestu tam a zpět do výše 275 EUR, ubytování, celoroční pojištění, dostaneš peníze na jídlo a kapesné. Více o programu Evropských sborů solidarity si můžeš přečíst tu.

UBYTOVÁNÍ

Dobrovolníci budou ubytováni v centru města, v soukromé ložnici se sdílenou kuchyní a obývacím pokojem. Celkem budete 3 dobrovolníci/dobrovolnice.

ZAUJALO TĚ TO?

Podívej se, jak se  v organizaci líbilo Veronice, která tam byla jako dobrovolnice v roce 2017. Propojit tě můžeme taky s Karolínou, která tam byla v roce 2018.

Více info najdeš v infoletteru: Peter McVerry Trust – Volunteer Role Description – ESC a popisu organizace: Peter McVerry Trust Organisation Overview

Pro lepší představu se taky můžeš podívat na video o aktuální dobrovolnici Melanii nebo rozhovor s jedním ze zakladatelů organizace.

Pokud máš otázky, napiš nám na brnoconnected@gmail.com, rádi ti doplníme informace a podpoříme tě v přípravách!

Pokud se chceš na tento projet přihlásit pošli nám svoje CV a motivační dopis v angličtině, kde popíšeš proč chceš zrovna do této organizace a co jim můžeš nabídnout.

Projekt aktuálně čeká na schválení, tzn. jeho realizace bude na 100 % potvrzená v průběhu června.