#HEALTHYLIFESTYLE – buďme zdraví VOL.2

petraMěli jsme to štěstí a mohli jsme se zúčastnit projektu #Healthylifestyle vol.2, který se konal začátkem října v krásném studentském městečku Iasi v Rumunsku. Jednalo se o 7 denní Youth Exchange a jíž druhou sérii ze tří, která ze zaměřuje na tři hlavní témata: outdoor activities, healthy food a positive thinking.

Účastnilo se celkem 20 mladých lidí ze čtyř zemí a to z Rumunska, Chorvatska, Litvy a České republiky. Na projektu jsme si vyzkoušeli různé sporty, připravovali workshopy, dozvěděli nové informace o zdravé stravě, připravovali si Raw food, ochutnali speciality z ostatních zemí při Intercultural eveningu, okusili kouzlo místních hor…

David Czempka

david

Co se ti první vybaví, když řeknu Healthylifestyle vol.2?

Rumunské cesty, Ford Focus, probuzení maďarským strážníkem, východ slunce, přátelští potulní psi, noc na terase, páteční párty, workshopový den.

Tvůj nejlepší/nejsilnější zážitek?

Těch je více než jeden, třeba z východu slunce , kdy jsme se s Péťou a Amy hecli, přivstali si a za doprovodu tří pejsků se vydali na nejbližší kopec pozorovat tu nezapomenutelnou scenérii.

Nebo z workshopového dne – rozdělili jsme se do 4 skupin po 5 členech a připravili si hodinových workshop, každá skupinka na jiné téma. Všechny workshopy byly super a moc jsem si je užil, vše do sebe perfektně zapadalo.

Plnění úkolů ve městě (zpívaní na veřejném místě, skládání komplimentů a objímání kolemjdoucích, lezení po stromech..), 22 hodinová cesta autem…

Co si myslíš, že jsi si z projektu odnesl nebo v čem tě obohatil?

Na projektu jsem našel motivaci znovu začít žít zdravý životní styl – což byl vlastně můj hlavní cíl –, dozvěděl se spoustu užitečných informací ohledně zdravé stravě a taky outdooru. Zase jsem se o kus se zlepšil v angličtině a hlavně se přestal bát mluvit. A největší změnu pro mě znamenal Follow up (30 denní challange – kdy jsme měli udělat ve svém životě klidně i malou změnu spojenou se zdravým životním stylem). Už dlouho jsem chtěl začít s každodenní ranní rutinou, která by mě pořádně nakopla do nového dne a po projektu jsem konečně začal. Moje rutina se skládá z krátkého cvičení, protahování, dýchacích technik (které jsem se mimo jiné naučil na projektu od jednoho kamaráda) a hlavně studené sprchy (perfektní Comfort zone breaker a pro tělo neskutečně zdravá věc). Udělal si spoustu nových přátel a odnesl si nespočet nezapomenutelných zážitků. Za mě 10/10.

Petra Jelénková

petra

Co se ti první vybaví, když řeknu Healthylifestyle vol.2?

Vybaví se mi společný čas na sněhu v horách, nachystaný stůl v restauraci Rustic, gymnastický míč v tréninkové místnosti v Outdoor 360°, gauč v Bicycle hostelu…

Tvůj nejlepší/nejsilnější zážitek?

Nejsilnější zážitek si nechám pro sebe… ? Ale když mám říct druhý nejsilnější, tak naše cesta za východem slunce a východ samotný.

Co si myslíš, že jsi si z projektu odnesla nebo v čem tě obohatil?

To, že pohyb a zdravé jídlo jde do každodenního života zařazovat pomalu, postupně… a že se pak muže stát, že se člověk na některých zdravých nových návycích stane závislý a přijme je za „své“ ?.

Lucie Marečková

lucieCo se ti první vybaví, když řeknu Healthylifestyle vol.2?

Parádní týden strávený se skvělými lidmi. Nabitý program na každý den, zábava a nové zkušenosti.

Tvůj nejlepší/nejsilnější zážitek?

Pro mě byl nezapomenutelným zážitkem celý tento projekt. Byl to můj první Erasmus+ projekt a velmi na mě zapůsobil. Ale úplně nejsilnějším zážitkem zůstává dvoudenní (můj první) hiking v rumunských horách.

Co si myslíš, že jsi si z projektu odnesla nebo v čem tě obohatil?

Spousta zážitků, nových zkušeností a nových přátel.

Amálie Urbišová

amalieCo se ti první vybaví, když řeknu Healthylifestyle vol.2?

Jako první se mi vybaví shluk těchto slovíček: zábava, hry, pozitivní myšlení, pohyb, výživa, zajímaví lidé, hudba, tanec, výzva, změna, zdraví, příroda.

Tvůj nejlepší/nejsilnější zážitek?

Za nejlepší zážitek považuji dvoudenní výlet na hory, během kterého jsem měla možnost poznat krásy rumunské přírody.  Druhý den tohoto výletu jsme si spolu se dvěma českými účastníky přivstali ještě před východem slunce, abychom se na ten zázrak podívali. I přesto, že jsme na východ slunce čekali něco kolem hodiny a pořádně přitom promrzli, troufám si tvrdit, že to byl jeden z nejsilnějších zážitků v mém životě vůbec.

Co si myslíš, že jsi si z projektu odnesla nebo v čem tě obohatil?

Projekt mi dal nejen spoustu nových informací o výživě, zdraví, pohybu a pozitivním myšlení, ale taky příležitost poznat samu sebe.  Z projektu jsem si odnesla hlavně spoustu nezapomenutelných zážitků a zkušeností, ze kterých budu čerpat jak v mém osobním, tak i v profesním životě.

Jolana Hroudová

jolanaCo se ti první vybaví, když řeknu Healthylifestyle vol.2?

Vybaví se mi naprosto skvělý týden plný nových přátelství, radosti, únavy, překvapení, výzev, smíchu a vrhání se do neznáma.

Tvůj nejlepší/nejsilnější zážitek?

Ten nejlepší zážitek pro mě bylo naše dvoudenní dobrodružství v rumunských horách a z toho bych vyzdvihla především ten okamžik, když se po zdolání vrcholku na pár vteřin roztrhla mlha a my mohli na vlastní oči, celí promrzlí, vyčerpaní, ale šťastní zahlédnout ten úchvatný výhled do údolí. Neméně důležité a silné pro mě byly i momenty, kdy jsem viděla, jak celá naše skupina často naprosto rozdílných lidí drží už po pár dnech pohromadě a jak těžké je loučení po tomto krátkém, ale o to intenzivnějším setkání.

Co si myslíš, že jsi si z projektu odnesl/a nebo v čem tě obohatil?

Inspirativní lidé, nové návyky, nové poznatky o zdravé stravě, zajímavé rozhovory a otevřenost novým příležitostem na každém kroku. Celý projekt mi přišel jakoby vytržený z mé vlastní reality, daleko od mých všedních problémů. O to jsem však radši, že jsem těch nových zážitků a zkušeností z projektu stále plná, snažím se je předávat dál svému okolí a především je implementovat ve svém vlastním každodenním životě po projektu.

 

Krátké video z nezapomenutelného východu slunce:

 

Erasmus+    Projekt byl financován z programu Evropské unie Erasmus+