STEPS TO CONNECTION, 15. – 24.9.2021, ITÁLIE

Chceš rozvíjet svoje komunikační dovednosti, schopnost lépe se napojit na sebe a druhé, empatizovat, naslouchat a hledat způsoby jak s druhými komunikovat jasným a nezraňujícím způsobem? Pracuješ s mladými lidmi, dostáváš se do konfliktních situací a hledáš přístupy a metody, které ti v tvé práci pomohou? Potom tě zveme na kurz nenásilné komunikace.

„Steps to Connection“ je osmidenní tréninkový kurz pro pracovníky a pracovnice s mládeží, který nabízí základy teorie a praxe v nenásilné komunikaci. Cílem kurzu je rozvíjet kompetence těch, kteří se dostávají do náročných komunikačních situací a chtějí hledat cesty k porozumění, důvěře a vzájemnému pochopení v rámci cílových skupin, které se mohou jednoduše radikalizovat a názorově vyhraňovat.

Nenásilná komunikace je metoda, kterou vytvořil v 60. letech Marshall Rosenberg a aktuálně se vyučuje a praktikuje po celém světě. Metoda pracuje s hledáním cest k pochopení potřeb všech zúčastněných a budování empatie a porozumnění napříč různými skupinami a názory.

Během tohoto tréninku budeš rozvíjet:

  • schopnost napojení se na sebe sama, rozpoznání a pojmenovávání svých vlastních pocitů a potřeb
  • schopnost empatie k druhým (a k jejich potřebám a pocitům)
  • schopnost srozumitelně a jasně komunikovat své prožívání
  • schopnost pracovat se skupinami, efektivně směřovat a facilitovat složité konverzace

Kurz je určený pro účastníky a účastnice z neziskového sektoru – pracovníky s mládeží, sociální pracovníky, dobrovolníky, lektory,.. z ČR, Řecka, Bulharska, Maďarska, Itálie, Polska, Chorvatska a Španělska.

Tento trénink je pro tebe pokud:

  • je ti 18+ let
  • pracuješ s mladými lidmi – v neziskovce či jiné organizaci, jako pracovník/ce s mládeží, lektor/ka, mentor/ka, dobrovolník/ce,..
  • ve své práci se dostáváš do náročných komunikačních situací a hledáš cesty, jak tyto situace lépe zvládat
  • jsi připraven/a se zúčastnit celého tréninku od začátku do konce, včetně projektových follow up aktivit, a v procesu podpořit i další účastníky
  • ovládáš angličtinu na komunikační úrovni

LEKTORUJÍCÍ: Adam Čajka, Katka Martínková

DATUM PROJEKTU: 15. – 24.9.2021

DEADLINE PRO PŘIHLAŠOVÁNÍ: 20.7.2021

LOKALITA: Alpignano, Itálie

ÚČASTNICKÝ PŘÍSPĚVEK: 50 EUR

ADMINISTRAČNÍ PŘÍSPĚVEK: 300 KČ

(příspěvek platí vybraní účastníci po potvrzení účasti a jde na podporu naší činnosti a administrativy, kterou kolem projektů děláme)

Projekt je hrazený z grantu programu Erasmus+, což znamená, že strava, ubytování, program, materiály a cestovné do výše 275 EUR pro účastníky z ČR je pokryto.

Více informací: Infopack

Přihláška: klikni sem

Pokud máš jakékoliv dotazy, napiš nám, jsme tu pro vás na brnoconnected@gmail.com. 

Financováno z programu Evropské unie Erasmus+.