We got inspired!

S radostí s vámi sdílíme dojmy z našeho prvního projektu „Design Your Enterprise: Get Inspired“ na téma sociálního podnikání, který se odehrál 29.7.-2.8.2015 v Praze v Toulcově Dvoře.

Na projektu se sešli pracovníci s mládeží a mladí lidé, které dané téma zajímá, z České republiky, Rumunska, Slovenska, Maďarska, Itálie, Ukrajiny, Německa, Turecka a Litvy a během pěti dnů jsme diskutovali, sdíleli, tvořili a inspirovali se.

Účelem první části projektu byla výměna znalostí ohledně toho, co to je sociální podnikání,  jak ho vytvořit a propagovat vlastní sociální podnik, učení se podnikatelským schopnostem a rozvoj osobních kompetencí v oblasti sebepropagace a vytváření vlastního podnikání.

Protože někteří z účastníků měli už mnohé zkušenosti v dané oblasti, projekt byl hodně o sdílení zkušeností a osvědčených praktik z různých zemí. Zároveň jsme se dozvěděli jak funguje ekocentrum Toulcův Dvůr, které samo o sobě je sociálním podnikem (keramická dílna, hostel, zdravé vaření, zaměstnávání handikapovaných, atd.)

Navštívili jsme další projekty, které jsou sociálním podnikem, jako například Pragulic, prohlídky Prahy vedené bezdomovci a nebo Bezobalu, institut pro podporu šetrné distribuce a bezobalový obchod kvalitními potravinami.

Nejdůležitější část projektu se odehrála během posledních dnů, kdy jsem v různých týmech vytvářeli návrh aktivit pro druhou část projektu, „Get Started“, kterou plánujeme na jaro 2016 a bude ještě více praktická co se vytváření vlastního sociálního podnikání týče. Těšíme se!

Chceme poděkovat všem účastníkům za to, že spolu s námi projekt vytvořili a také všem organizacím, které s námi sdíleli jejich zkušenosti.

Podívejte se na fotky z projektu!

Erasmus+Projekt byl organizován v rámci programu Erasmus+.