Work it out, srpen 2019

Kladli jste si někdy tyto otázky? „Co já vůbec chci dělat v životě?“ „V čem jsem dobrý?“ „Jak dělat co mě baví a zároveň na tom vydělat?“. Pokud ano, tak jste jako každý účastník, který se rozhodl jít na Work It Out. Tohoto projektu jsem se zúčastnil, neboť jsem sám nevěděl, jaké pracovní odvětví je to pravé pro mě.

Ještě než se vrhnem na obsah projektu, tak si nejdříve vysvětlíme, co Work It Out vůbec bylo. Erasmus + pořádá tzv. výměny mládeže určené PRO VŠECHNY, kterým je od 15 (někdy 18) do 30 (někdy i 35) let. Výměny mládeže jsou určené pro vzdělání mladých lidí a propojení převážně evropských zemí a jejich kultur. Erasmus + financuje bydlení, stravu a část výdajů na cestu tam i zpět. K tomu abyste se na těchto projektech domluvili musíte ovládat angličtinu alespoň na komunikační úrovni. 

Nyní k samotnému programu Work It Out. Po prvních seznamovacích hrách a spoustě zábavy jsme se ihned s chutí vrhli do vzdělávání v oblasti pracovního trhu. Díky široké škále kultur jsme mohli porovnat, jaký je pracovní trh v různých státech a v jakých oblastech by se mohl vylepšit. Zaměřovali jsme se na sebereflexi, vytvořili si cíle, upřesnili si překážky a udělali první krok.

Málokdy najdete tolik zapálených mladých lidí jako na Erasmu + projektu.

Zábavy také nebylo málo – jak během programu tak také po něm. Program končil vždy večeří, po které následovaly aktivity s dobrovolnou účastí jako filmová noc, deskoherní noc, mezinárodní noc apod.

Zpestřením projektu byla výprava do Brna, kde jsme měli možnost se setkat s různě velkými firmami (byly celkem 4 – od neziskovky až po korporát). Já byl ve skupině, která navštívila malou IT firmu zaměřenou na weby. Měli jsme tu čest mluvit se samotným zakladatelem firmy! Pokládali jsme mu různé otázky např. o chodu firmy, jak ji udržet, jak začít podnikat apod. Po této velmi obohacující zkušenosti jsme se vydali do centra a šli na prohlídku městem. Na konci jsme projekt uzavřeli s mnoho slzami a vzpomínkami. Kdokoliv přemýšlí nad tím se zlepšit v jakékoliv časti jeho života a být součástí multikulturního a přátelského prostředí…toto je přesně pro

Financováno z programu Evropské unie Erasmus+.