Co jsme zažili v listopadu 2017 s Brno Connected? Projekt Re:Source!

DSCF4683x

Projektu se účastnilo dohromady 29 mladých lidí, kteří vytvořili úžasnou atmosféru. I když počasí už bylo chladné a zamračené, užili jsme si společně i sluníčka, protože ekocentrum Sluňákov, kde se kurz konal, je postavené tak, aby slunce zachytávalo. Přestože šlo o setkání Bulharů, Řeků, Italů, Španělů, Maďarů a Čechů, tedy šesti různých národností, na konci už skoro nešlo poznat kdo je kdo. Byli jsme taková jedna velká rodina. A to jsme přitom nedělali žádné klasické teambuildingové aktivity.

 

Zpověď českého týmu

Terka (30)

DSCF4366„Zjistila jsem, že to, co vnímáme jako odpad, nemusí nutně skončit v koši (byť tříděném), ale že se z něj dají udělat nové plnohodnotné výrobky. A že to může být i zábava.

Sociální podnikání – dozvěděla jsem se mnoho nového z příkladů dobré praxe. A že nestačí jen dobrý nápad, ale i podnikatelský plán.

Mít workshopy na základní škole byl skvělý způsob, jak naučit žáky hravou formou různým znalostem a hlavně, užít si společně strávený čas.“

Kača (29)

Každý den jsem uléhala velmi vyčerpaná náročným programem, ale zase o něco bohatší o DSCF4277zajímavé zážitky a pro mě především pak o vhledy a o vztahy s ostatními účastníky.
Lektorky Katka a Sipi, které nás prováděly celým kurzem, vybraly ty nejlepší techniky, které velmi srozumitelně vysvětlily. Ve výukové části kurzu jsme měli každý den před večeří stálé menší skupinky, kde jsme sdíleli čerstvé dojmy a třeba i to, co nás tíží a co bychom chtěli změnit.
Náročnější části programu byly vhodně prokládané kreativními částmi, kde se člověk mohl uvolnit a vyřádit svou fantazii naplno – třeba i tancem.

Není možné ve stručnosti popsat všechno, co mi kurz dal. Asi nejvíc mi do budoucna pomohl vhled ohledně mého podnikání, který se mi spustil díky technice Elevator pitch. Během celého kurzu bylo tolik drobnějších „aha momentů“, vnitřních ponaučení i komunikačních zlepšení, že jsem pak odjížděla domů velmi proměněná.
Jsem zvyklá pracovat na svém DSCF4359seberozvoji každý den, protože to potřebuju jak pro sebe, tak pro svou práci kouče. Ale jednou za čas je skvělé vystoupit ze zažité komfortní zóny a skokově se posunout ještě více. Což tento kurz splnil na jedničku. 🙂

Díky za možnost tam být!“

 

 

Erasmus+    Financováno z programu Evropské unie Erasmus+