DOBROVOLNICTVÍ V LITVĚ – 2020/2021

Chceš smysluplně využít rok svého života? Nabízíme tři dobrovolnická místa v různých organizacích v Litvě, kam můžeš během podzimu vyrazit skrze program Evropských sborů solidarity, zažít dlouhodobý pobyt v cizině a zapojit se do lokálních komunit. Koordinující organizace AC Patria, sídlící v Kaunasu, nabízí tři možná dobrovolnická místa, ze kterých můžeš vybírat:

1. CARITAS CENTRE FOR EPILEPSY-SICK, 05.10.2020 – 24.09.2021

Na této dobrovolnické pozici budeš pracovat s lidmi z epilepsií, pomáhat s organizací kulturních a společenských akcí centra, spolu s každodenními aktivitami. Více informací najdeš tu.

2. A.C. PATRIA OPEN YOUTH CENTER „VARTAI“, 05.10.2020 – 31.08.2021

V centru pro mládež se budeš moct zapojit do organizace aktivit pro mladé lidi, kteří ho navštěvují. Více informací najdeš tu.

3. L’ARCHE COMMUNITY, 14.09.2020 – 30.07.2021

V komunitním centru, které pracuje s lidmi s mentálním postižením budeš pomáhat s každodenním chodem centra a péčí o klienty. Více informací najdeš tu.

PRO KOHO JE PROJEKT URČEN?

Nabízíme místo dobrovolníkům či dobrovolnicím ve věku 18–30 let, kteří jsou motivovaní dobrovolnicky se zapojit, domluví se anglicky a téma daného dobrovolnického místa je zajímá a chtějí se v něm rozvíjet. Budeš pracovat cca 35 hodin týdně, mít podporu koordinátora a lokálního mentora a zúčastníš se on-arrival a midterm školení spolu s dalšími zahraničními dobrovolníky v Litvě.

Projekt je hrazený z grantu programu Evropských sborů solidarity, což znamená, že máš proplacenou cestu tam a zpět do výše 275 EUR, ubytování ve vlastním pokoji ve sdíleném bytě, celoroční pojištění, dostaneš taky peníze na jídlo a kapesné. 

Více o programu Evropských sborů solidarity si můžeš přečíst tu.

ZAUJALO TĚ TO?

Pokud máš otázky, napiš nám na brnoconnected@gmail.com, rádi se staneme tvojí vysílající organizací, doplníme informace a podpoříme tě v rozhodování a přípravách!

Pokud se chceš na tento projet přihlásit pošli nám svoje CV a motivační dopis v angličtině, kde popíšeš proč chceš zrovna do této organizace a co jim můžeš nabídnout.