EVS „Balkan Hotspot“, Řecko, leden – prosinec 2018

solunNevládní nezisková organizace United Societies of Balkans (U.S.B.) sídlící v Soluni, Řecko, nabízí příležitost pro jednoho českého dobrovolníka vyrazit na EVS. Organizace propaguje neformální vzdělávání, dobrovolnictví, lidská práva, respekt a solidaritu mezi lidmi. Pomáhá se začleňováním imigrantů a minorit do společnosti. Ke zvyšování povědomí o těchto tématech využívá nová média a občanský žurnalismus. Jako dobrovolník budeš: 1) Mít na starosti online média: e-rádio, e-magazín, e-televizi. 2) Pracovat na svém osobním projektu: s podporou zkušených mentorů si vytvoříš vlastní plán rozvoje. Navíc se můžeš těšit na třídenní seminář o médiích, lekce řečtiny a mnoho dalšího. 

CO BUDEŠ DĚLAT?

  • budeš mít na starosti organizaci a vývoj e-rádia, e-televize a e-žurnálu s důrazem na sociální problematiku na Balkáně, přičemž do všech budeš aktivně přispívat;
  • vytvoříš dokument se zaměřením na sociální tématiku a kulturní aktivity v Soluni;
  • budeš pomáhat místním dobrovolníkům, účastnit se schválených programů aj.

PRO KOHO JE EVS URČENA?

EVS je určená pro mladé lidi ve věku 18–30 let, kteří mají zájem o stejná témata, kterým se věnuje organizace, chtějí se učit pracovat s novými médii a jsou schopni komunikovat v angličtině.

UBYTOVÁNÍ, STRAVA, KAPESNÉ:

Dobrovolníci budou bydlet v pěti podlažní budově skládající se ze 3 apartmánů a společné kuchyně, obyváku a balkonu. Ve stejné budově se nachází i kanceláře, kde budou dobrovolníci pracovat.

Organizace doborovolníkům nabízí 3x denně jídlo podle jejich nutričních potřeb.

Tvé náklady jsou kryté z grantu Erasmus+. Dostaneš kapesné 100 EUR na měsíc a 5 EUR na den o víkendech a svátcích. Dobrovolníci nedostanou extra peníze na dopravu, protože ubytování a kanceláře se nachází ve stejné budově.

 

ZAUJALO TĚ TO?

Více info najdeš v infoletteru Balkan Hotspot.

Jsi rozhodnutý/á jet? Pošli nám CV a motivační dopis v angličtině  na e-mail  brnoconnected@gmail.com. Deadline pro přihlašování je 15. 11.2017

Máš otázky? Napiš nám na brnoconnected@gmail.com, rádi doplníme informace a podpoříme tě v přípravách.

Erasmus+    Financováno z programu Evropské unie Erasmus+.