Jak bylo na „Empowering the Youth“?

DSCF0591„Empowering the Youth“, další z projektů z dílny Brno Connected byl úspěšně zakončen!

17.-26.10.2015 se sešli pracovníci s mládeží, dobrovolníci a další, které dané téma zajímá, z Bulharska, Makedonie, Lotyšska, Itálie, Rumunska, Řecka, Maďarska  a České republiky a věnovali se tématu podpory mládeže v jejich rozvoji a budování kariéry.

Trénink se odehrál v krásné přírodě uprostřed Moravského krasu, v ekologickém a volnočasovém centrum Švýcárna u Adamova. Obklopeni podzimní přirodou jsme měli čas a prostor soustředit se sami na sebe a věnovat se intenzivnímu programu.

V rámci tréninku byl vytvořen prostor pro účastníky lépe poznat sami sebe, rozvinout své DSCF0215osobní i profesní kompetence, získat proaktivní přístup a zamyslet se nad svými silnými stránkami a také tím, jak vlastně vypadá „dream job“.  Zaměstnavatelnost bylo klíčové téma projektu, ke kterému jsme přistoupili skrze metodu osobního rozvoje, která podporuje účastníky ve vědomí jejich vlastní zodpovědnosti a možnosti volby co se týče jejich budoucí kariéry a úspěchů, které chtějí v životě mít.

Účastníci pracovali na svých komunikačních dovednostech, mezikulturním učení, inkluzivním přístupu,  kreativitě, flexibilitě a dalším. Zároveň jsme se na téma podívali i čistě prakticky, skrze vyzkoušení si techniky „elevator DSCF0291pitch“, simulaci pracovního pohovoru a nebo realizaci vlastních workshopů.

Děkujeme našim partnerským organizacím:  Synergy Bulgaria, Attiva Mente (Itálie), C.A.R.E. (Řecko), Synergy Romania, YMCA Bitola (Makedonie), Biedriba „Piedzivojuma Gars“ (Lotyšsko) za spolupráci!

 

Projekt byl organizován v rámci programu Erasmus+.