Projekt „Let’s Get Creative!“ úspěšně za námi!

DSCF1517„Let’s Get Creative!“ byl projekt pořádaný Brno Connected, který proběhl  9.-18.4. 2016 u Adamova, v ekocentru Švýcárna. Účastníci z České republiky, Bulharska, Rumunska, Lotyšska, Itálie a Chorvatska si deset dní hráli, poznávali, učili se a objevovali vlastní kreativitu  a možnosti.

Přinášíme zážitky dvou českých účastnic, Jany a Petry, které popisují, co jim projekt dal. Čtěte a inspirujte se!

„Vždycky mě zajímalo číst knihy o osobnostním rozvoji a sdílet své zkušenosti v této oblasti DSCF1340s mými kamarády a kolegy. Vždy jsem patřila mezi lidi, co nad věcmi rádi přemýšlí, hledají ve věcech hlubší smysl a píšou si poznámky, vedou si deník. Od pár kamarádů jsem už o pár seberozvojových tréninků slyšela, všichni z nich byli nadšení a já se taky chtěla nějakého zúčastnit. Po skoro 2 letech váhání (a výmluv) jsem se konečně rozhodla pro projekt „Let’s Get Creative!“, protože jsem už vážně cítila, jako bych začínala být tak nějak zaseklá v rutině od chvíle, co jsem dokončila školu, usadila se v Brně a začala chodit do práce. Takže když jsem se rozhodla vyplnit přihlašovací formulář, rozhodně jsem čekala nějaké uniknutí rutině a vystoupení ze své DSC_0312komfortní zóny. Co jsem ale teda nečekala bylo, jak moc velký vliv projekt na mě bude mít a co všechno můžu prožít a to pouze v 10 dnech. Ani nespočítám, kolikrát jsem se ocitla daleko za hranicí své komfortní zóny. Navíc, kdyby mi někdo předtím řekl, jaké věci budu schopná dělat, a že je k tomu budu dělat naprosto dobrovolně a dokonce si je i užívat, jen bych řekla, že se asi zbláznil a šla bych pryč. 10 dní plných aktivit, práce ve skupině, v páru, samostatně či jako jeden tým. Mnoho vhledů a zpětné vazby. Legrace. Smích. Sdílení. Emoce. Výzvy. Vděčnost. Skupina dalších účastníků z Chorvatska, Lotyšska, Itálie, Rumunska, Bulharska s jejich příběhy. Vrátila jsem se zpět do práce a své reality, ale necítím se být stejná jako předtím, připomněla a prožila jsem si silněji než dřív, že jsme to my, kdo si vědomě volí jak žít, že my jsme hráči a je to krásně osvobozující pocit. Jak důležitá je akce a ne jen teorie. Takže neváhat a jít do toho : )“

Jana Valigurová

2 (10)„Tak jo, první věc, kterou bych vám ráda pověděla, je, že dva dny po skončení tohoto projektu jsem zjistila, o čem to celé vlastně bylo. A bylo to VELKÉ!

„Let’s Get Creative“ v České republice a pro českou holku.. bude to jednodušší? Nebo nebude? Kvůli tomu, že jsem na domácí půdě? Prostě jdu do toho a uvidím, co se stane.. A hodně věcí se taky stalo.

Stalo se to, že já a další účastníci ze sedmi zemí jsme spolu strávili deset naprosto intenzivních dnů. DSCF1438A já bych moc ráda sdílela část této mojí zkušenosti s vámi. „Basic synergy training“ byl pro mě velice praktický a jasný impuls k tomu, jak zkusit začít přemýšlet o věcech jinak. Ta cesta je vlastně NEpřemýšlet – ale rovnou to udělat. Jedna z věcí, kterou na tomto kurzu oceňuju nejvíc, je to, jak jsme po každém cvičení mluvili o každém procesu, kterým jsme prošli, o jednotlivých částech dané aktivity a taky o všech možných propojeních s našimi životy. Slyšeli jsme odpovědi na naše otázky a taky jsme dostávali otázky a s nimi prostor hledat na ně odpovědi v sobě samých.

Pro mě měl tento kurz obrovský přesah. Před pár měsíci jsem byla na „svém“ prvním kurzu s konkrétním tématem, který mě umožnil získat výborné znalosti pro moji budoucí práci anebo pracovní život vůbec. „Let’s get creative“ šlo někam hlouběji, někam ještě dál před ten moment, kdy si určuju, jakým způsobem budu vnímat příchozí informace. Získala jsem něco jako DSC_0217„filtr MÉHO světa“. Teď vidím, že mám vždycky na výběr, jak budu přijímat a vnímat slova, myšlenky a vůbec všechno, co se kolem mě děje. Zjistila jsem, jak jasně můžu slyšet ten pravý a čistý význam běžně vyřčených slov a taky jak je někdy těžké odlišit, co je čistá podstata věci a co mě nutí poslouchat jen moje hlava.

Vrátím se k otázce, jestli to pro mě bylo lehčí nebo ne. Kouzlo spočívá v tom, že odpověď na tuto otázku jsem dostala během jedné velice intenzivní části kurzu a opravdu přeju každému z vás, abyste mohli najít odpověď na vaši otázku stejným způsobem. Jestli teď nevíte, o čem mluvím, potom je všechno tak, jak má být, a velice pravděpodobně jste připravení podat si právě teď na „Basic synergy training“ přihlášku. Váš svět se změní. Přísahám. Přísahala jsem.

Petra Jelénková

Erasmus+Financováno z programu Evropské unie Erasmus+.