Prostě jen zavři oči…

Reconnection 48x

Jaký byl trénink Re-connection, který pochází z dílny Brno Connected a díky dotacím programu Erasmus+ se mohl uskutečnit 16. – 23. 10. 2016 v Rychlebách? O to se s námi podělí Petra.

Prostě jen zavři oči.. zavři je a ono to tam je, na dosah. Stačí jen chtít a udělat to. Každý, kdo jednou nechal něco obtisknutého ve tvém srdci, každá chvilka, která tě znovu a znovu tiše rozesměje. Víš, že se tak můžeš cítit, kdykoliv jen budeš chtít. Je to tvoje, napořád. Je to moje.

Jak to, že si pamatuju tolik pocitů z Onřejovky, jak to, že se tak snadno zase vidím klidně sedící v kruhu, ruku v ruce, mé prsty propletené s druhými… Cítím, jak jimi proudí čistá láska a nechci je rozdělit. V takový moment vím naprosto plně, jak moc vděčná jsem za to, že jsem právě na tomto místě a nepřemýšlím o minulosti a budoucnosti, o tom, co se stane a jestli tato vteřina skončí a kdy. Na otázky není v tomto propojení prostor, teď sem nepatří.

Reconnection 27Píšu o těch deseti společně strávených dnech s lidmi, kteří se také rozhodli v sobě objevovat lásku. V mojí mysli se vynořuje spousta hřejivých slov, vět, které nepotřebují být dokončené, protože každé východisko, každá odpověď, je uvnitř nás, připravená na to, abychom ji uslyšeli a dotkli se jí právě v ten moment, kdy nám sama dává impulz, že teď je ten čas.

Z největší upřímnosti, jaké jsem teď schopná, mně přichází  více pocitů než slov. Během Re-Connection jsme mluvili, sdíleli, ale také hlavně cítili a žili. Cítili emoce, naslouchali přicházejícím otázkám a nejistotě, snažili se přijímat podporu a byli vděční za pochopení. Možná proto cítím touhu psát o lásce, o vřelosti, kterou teď cítím… a není to ta největší pravdivost sama k sobě, následovat pocity, které mám právě teď? Propojení se s něčím ve mně, co mně teď říká, že nemám hledat slova, ale mluvit ze srdce, byť třeba mlčky…

Reconnection 45axKdyž se spojí víc než dvacet paprsků lásky, srdce začnou tančit. Jedno srdce může tančit o samotě, další dvě tančí spolu a divoce, ostatní jsou prostě jen v objetí a zahřívají se navzájem. Zároveň každé z nich ví, že všechna tančí společně, jen jejich rytmy jsou jiné.

Moje vzpomínky na Re-Connection jsou moc hřejivé na to, abych je dokázala víc slovy popsat. Co můžu, je přát ten samý pocit všem okolo…

Erasmus+    Financováno z programu Evropské unie Erasmus+.