Speak Up: Communicate Effectively, Hungary, 09/2018

Projekt zprostředkovaný organizací Brno Connected, kterého jsme se zúčastnili v září, se konal v Maďarsku v malebné vesničce Hollókő, která je zapsaná na seznam UNESCO a je obklopená krásnou přírodou. Název projektu byl Speak Up: Communicate Effectively, a toto téma různým způsobem provázely všechny každodenní aktivity. Zapojené země kromě nás byly Španělsko, Itálie, Maďarsko, Řecko a Kypr.

Již od prvního večera, kdy jsme dojeli sjednaným transferem na ubytování, panovala skvělá atmosféra v celém kolektivu. Myslím si, že po celou dobu projektu jsme mezi sebou měli velice vřelé vztahy bez konfliktů a vytvořili jsme si mezinárodní přátelství.
Každý den byl plný různorodých aktivit a každý z nás si mohl vyzkoušet mluvit přede všemi při zajímavých cvičeních na prezentační dovednosti. Poznali jsme, jaké jsou názory lidí z jiných zemí na témata komunikace, a uvědomili jsme si rozdíly mezi našimi kulturami. Při práci na workshopech, které zahrnovali různé způsoby komunikace, od tanců přes dotýkání a mluvení, jsme se dobře poznali, protože jsme vždy pracovali v pomíchaných mezinárodních skupinkách a vytvořili jsme společně nezapomenutelnou atmosféru.

Workshopy ohledně komunikačních způsobů byly netradiční a přínosné a myslím si, že každý z nás poznal něco nového. Velmi oceňuji uvolněnou atmosféru, díky které jsme poznali kamarády z různých zemí Evropy a se kterými se, doufám, brzo uvidíme. Po stránce organizace musím organizátorům poděkovat za pestrý program diskuzí a workshopů a zajímavé aktivity, které jsem nikdy předtím nezkoušela a které nás sblížili a vytvořili emocionální pouto mezi námi. Velice oceňuji ochotu Maďarů a pohostinnost, díky které jsme se v Kreativním centru v Hollókő cítili jako doma.

 

 

Financováno z programu Evropské unie Erasmus+.